Montessori Eğitimi

Montessori Eğitimi

Montessori eğitimi, kendi kendini yöneten aktiviteye, uygulamalı öğrenmeye ve işbirlikçi oyuna dayanan bir eğitim yöntemidir. Montessori sınıflarında çocuklar öğrenimlerinde yaratıcı seçimler yaparken, sınıf ve yüksek eğitimli öğretmen süreci yönlendirmek için yaşlarına uygun etkinlikler sunar. Çocuklar, dünyanın bilgisini keşfetmek ve maksimum potansiyellerini geliştirmek için gruplar halinde ve bireysel olarak çalışırlar.

Montessori sınıfları, belirli bir yaş aralığındaki çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış güzel hazırlanmış ortamlardır. Dr. Maria Montessori, bu tür sınıflarda deneyimsel öğrenmenin dil, matematik, bilim, müzik, sosyal etkileşimler ve daha pek çok konuda daha derin bir anlayışa yol açtığını keşfetti. Montessori eğitim yöntemi inanç temelli bir programa başarılı bir şekilde entegre edilebilmesine rağmen, çoğu Montessori sınıfı doğada laiktir.

Bir Montessori sınıfındaki her materyal, çocuğun doğal ilgi alanları ile mevcut etkinlikler arasında bir eşleşme yaratarak, çocuk gelişiminin bir yönünü destekler. Çocuklar kendi deneyimleriyle ve kendi hızlarında öğrenebilirler. Tüm insanlarda var olan doğal meraklara her an cevap verebilirler ve yaşam boyu öğrenme için sağlam bir temel oluşturabilirler.

Beka Beka Anaokulu, doğumdan yedi yaşına kadar çocukları eğiten bir Montessori eğitim merkezi olmaktan gurur duyar.

Follow by Email
Instagram
WhatsApp